BEŞİKTAŞ BİR GERİLLANIN HAYATA İTİRAZIDIR.SUSARSA ÇATIŞMA,KONUŞURSA SAVAŞ,YAZARSA DESTAN,SEVERSE DEVRİM OLUR

SİNCE 1903

14 Kasım 2007

BJK Yönetim Kurulumuz’dan AçıklamaSon zamanlarda Kulübümüz ve Futbol Takımımız ile ilgili gelişmeler üzerine Yönetim Kurulumuz’un açıklamasıdır :

Futbol Takımımız’ın son dönemde aldığı sonuçlar ve uğradığı haksızlıklar nedeniyle, Camiamız’da istenmeyen olumsuz bir ortam oluşturulmuştur.
Ocak 2007’de göreve gelen bizler taşın altına elimizi koyarken, o gün meydan herkese açıkken kenardan izlemeyi tercih edenler, bugün Beşiktaş’ın menfaatleri için bizlere destek olacaklarına, yangına körükle gidiyorlar. Bizler, Beşiktaş’ı yarı yolda bırakmayacağız. Çünkü Beşiktaş’ın en büyük organı, “YÜCE GENEL KURUL” Başkanlık ve Yönetim görevini bize vermiştir. Beşiktaş’ı yürekten seven bizler görevimizin başındayız.

Fenerbahçe maçından sonra, ‘İzleyen lig maçına PAF takımla çıkacağız’ açıklamamız da üst üste uğradığımız haksızlıklara samimi bir tepkimiz ve isyanımızdır. O günün psikolojisinde bu kararımız da kesindi; ancak Camiamız’ın önemli kesimlerinden gelen, konuyu sağduyu ile bir kez daha değerlendirmemiz talebi üzerine zararın yine Beşiktaş’a olacağı düşüncesi ve Liverpool karşısında alınan acı skorun ardından, sorumluluğu üstlenen teknik kadronun ve futbolcularımızın Sivasspor karşısında sahaya çıkma arzuları ve yoğun istekleri üzerine, PAF takımı ile oynama kararımızı değiştirdik. Bizim bu yaşanan haksızlıklara isyanımızı belirtirken, itiraz yollarımızın kapalı olması neticesinde gelinen son noktadaki bu samimi tepkimizin dahi, ağır eleştirilere konu edilmesini maksatlı buluyoruz.

TFF Başkanvekili’nin istifasını isterken, Başkanvekili’nin şahsına ya da kişiliğine karşı bir tavrımız olduğu için değil, Beşiktaş menfaatlerini korumak adına hareket ettik. Defalarca söylediğimiz gibi, biz Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ayrıcalık değil, adalet istedik. Bize karşı yapılan ve rakiplerimizin avantajları göz önüne alındığında önemli puanlar kaybetmemize neden olan hakem hatalarının son bulmasını, hakemlerin maçlarımızı adil yönetmesini ve hiçbir takıma ayrıcalık tanınmamasını istedik.

Hiç kimse bizlerin Beşiktaşlılığını sınayamaz. Yaşadığımız bariz ve neticeye tesir eden hakem hataları sonucu uğradığımız haksızlıklar ve Takımımız’ın aldığı sonuçlar herkesten çok bizleri üzmektedir.

Camiamız’ın hakkını korumak amacıyla PAF Takım’la maça çıkma kararımız hatalı bile olsa, yaşadığımız haksızlıklara bir tepkiydi. Sivasspor maçı gibi liderliğe ve belki de şampiyonluğa etki edecek bir maçta Takımımız galip iken olumsuz tezahüratta bulunan bazı tribün bölümlerinin görüntüsü, kötü günlerden medet umanları, kaos yaratmak isteyenleri ve art niyetlileri cesaretlendirirken, bizleri ve tüm Beşiktaş Camiası’nı yaralamıştır. Tribün kültürümüze ve Beşiktaşlılık duruşumuza yakışmayan bu durumun Beşiktaş’a da hiçbir faydası olmamıştır.
Futbol Takımımız’ın birkaç kötü neticesi sonucunda başkanlar gidecek, yönetimler değişecek ve bu da Beşiktaş’ta bir yol haline gelecekse, bu durumdan Beşiktaş zarar görecektir. Herkesin bu olguyu son derece dikkatle algılamasını bekliyoruz.

Elbette zaman zaman, iyi niyetli ve tamamen Beşiktaş’ın menfaatini düşünerek aldığımız ve o an için doğru olduğuna inandığımız acele kararlarımız da olmuştur. Bunların hepsinden gerekli dersleri çıkartıyoruz.

Kimse unutmasın ki bu Camia; Başkanı, Yönetimi, Teknik ve İdari Kadrosu, futbolcusu ve muhteşem taraftarıyla 24 Ekim 2007 tarihinde oynanan Liverpool maçında, Türkiye’nin sesi olup dünyada gündem yaratmıştır. Camia’nın birlik ve beraberliğinin oluşması durumunda, Beşiktaş’ın gerçek gücü ortaya çıkacaktır.

Biz Beşiktaş’ın geleneklerini kendimize rehber edinip, gücümüzü Beşiktaşlılık ilkelerinden alıyoruz. 104 yıllık Camiamız’a yapılan bu olumsuz davranışların sonuçsuz kalacağını, bu davranışlara karşı BJK Yönetim Kurulu ve Camiası olarak göğsümüzü her zaman siper edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Hiç yorum yok: